Adwokat – ostatnia deska ratunku

Każdy z nas powinien mieć rozeznanie w sprawach ogólnych, dotyczących prawa i poszczególnych jego aspektów. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam skorzystać z pomocy prawnika lub radcy prawnego. Dobry adwokat poradzi co zrobić i wytłumaczy dlaczego warto to zrobić.

Adwokat w firmie

Prowadząc działalność gospodarczą, musimy bardzo często prowadzić różnego rodzaju spory – z klientami, z kontrahentami. Bywa, że musimy poradzić się kogoś kompetentnego w kwestii rozwiązywania umów z pracownikami lub w jakiejkolwiek innej, dotyczącej prawa. W wielu dziedzinach nie możemy samodzielnie podejmować ważnych decyzji. Jeden nierozsądny krok może kosztować nas utratę pieniędzy i dobrego imienia. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie prawnika u siebie w firmie na umowę cywilnoprawną. Tak aby nie trzeba było organizować odrębnego stanowiska pracy dla adwokata. Dobry adwokat w Olsztynie to spory koszt. Dlatego tez nie każdego przedsiębiorcę stać na posiadanie w firmie radcy prawnego na wyłączność. Można jednak zatrudnić adwokata, dzięki któremu będziemy mieli zapewnioną kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstwa. Nasze poczynania zawsze będą legalne, bo kontrolowane.

Adwokat w sprawie karnej

W Olsztynie każdego dnia toczą się sprawy karne z różnych dziedzin kodeksu karnego. Najczęściej oczywiście chodzi o kradzieże, pobicia i podobne występki. Choć wydaje nam się, że na pewno nas to nie dotyczy i nie będzie dotyczyć, sprawy karne tak naprawdę mogą się przytrafić każdemu. W Olsztynie każdego dnia porządni obywatele robią rzeczy niewłaściwe, na przykład pod wpływem alkoholu lub w afekcie, przez co lądują za kratkami. Zadaniem adwokata jest wtedy uwolnić takiego delikwenta, lub w najgorszym razie doprowadzić do wymierzenia możliwie jak najniższej kary dla osadzonego.

Sprawy karne wbrew pozorom nie przytrafiają się tylko osobom z marginesu społecznego. Wielu szanowanych obywateli trafia za kratki z powodu popełniania przestępstw, o które ciężko byłoby ich podejrzewać. Zdarzają się również oczywiście pomyłki sądowe, na przykład w przypadku domniemanych wyłudzeń kredytu czy majątku. Wówczas Adwokat z Olsztyna ma za zadanie doprowadzić do wyjaśnienia sprawy i uniewinnienia swojego klienta. Jak go znaleźć? Wystarczy wpisać adwokat olsztyn w Google i wybrać najciekawszą ofertę.

Zadania adwokata

Bez względu na to, do jakiej sprawy został przydzielony adwokat, jego zadaniem jest przede wszystkim bardzo dokładnie, wnikliwie zbadać sprawę swojego klienta. Musi poznać nie tylko jego wersję wydarzeń, lecz także zeznania innych świadków oraz dowody. Trudność zawodu adwokata polega na tym, że choć musi on wyrobić sobie intuicję w zawodzie, to „dobry węch” nie może przysłonić mu racjonalnego myślenia. Musi mieć dobry kontakt ze swoim klientem, by wytłumaczyć mu zasadność swojego postępowania, uspokoić, przestrzec przed wykonaniem niewłaściwego ruchu.

Zadaniem adwokata, który bierze klienta pod swoje skrzydła, jest zapewnienie mu możliwie jak najlepszej linii obrony, opracowanej na podstawie zeznań, dowodów, alibi, a także na podstawie dobrego prowadzenia sprawy. Adwokat musi umieć trafnie ocenić sytuację i zważyć swoje szanse. W przypadku gdy uzna, że klient nie ma szans na uniewinnienie i oczyszczenie z zarzutu, jego zadaniem jest przekonać sąd, że oskarżony zasługuje na jak najniższy wymiar kary. Dzięki pracy adwokatów wielu oskarżonych może resocjalizować się na wolności, po krótkim i pouczającym pobycie w więzieniu. Ich praca to również podnoszenie oskarżonego na duchu i opracowywanie wraz z nim sposobu wyjścia na wolność oraz powrotu do społeczeństwa.